ЧНУ імені Петра Могили став базою для створення Акселератора GCIP

1 липня стартувала подача заявок для участі в проєкті чистих технологій. ЧНУ імені Петра Могили став осередком для майбутніх ідей.

Координатором цього заходу в регіоні стала Анна Алексєєва, кандидатка технічних наук, старша викладачка кафедри екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили, заступниця відповідального секретаря Приймальної комісії ЧНУ імені Петра Могили, керівниця освітнього центру «Крим – Україна» при ЧНУ імені Петра Могили. Асистентом проєкту виступає Діана Крисінська, викладачка кафедри екології та природокористування ЧНУ імені Петра Могили.

 

Інтерв’ю Анни Алексєєвої про проєкт, про створення та подальше  значення Акселератора для ЧНУ імені Петра Могили.

Чому саме Могилянка стала базою для проєкту?


Було обрано 5 університетів для того, щоб на їх базі розмістити пілотні Регіональні акселератори – це Івано-Франківськ, Слов’янськ, Суми, Херсон та Миколаїв. Національний акселератор – це, звісно, Київ. 

Було проведено конкурс. Ми [університет] подавали заявки на участь до головного офісу UNIDO у Відні. Наша заявка була відібрана серед багатьох інших ЗВО.


Чим це буде корисно в подальшому для університету?


Зараз ми започаткували цей акселератор як Регіональний від програми GCIP, тобто це глобальна ініціатива підтримки «чистих» технологій та підтримки малого та середнього бізнесу. Цей проєкт фінансується UNIDO (Організація об’єднаних націй з промислового розвитку). Для нас дуже почесно, що саме ми були відібрані, щоб створити акселератор на базі університету. Яка користь для нас? По-перше, це грантові кошти, це 30 000 доларів, які профінансують наш акселератор. По-друге, ми не ставимо дуже вузьку задачу – користь для нашого університету, а навпаки, для регіону, Миколаївської області.

 

Маємо на меті зібрати той інноваційний потенціал, який у нас є задля того, щоб вирішити регіональні проблеми в галузі CleanTech (чистих технологій). Це можуть бути не лише вузьконаправлені проєкти, які будуть спрямовані саме на «чисті» технології, можна охопити ще більше коло – це глобальні цілі ООН. Мета проєкту – розвиток технологій не лише за рахунок Національного акселераторам (Київ), але й залучати підтримку регіонів. Університет – це майданчик для об’єднання підприємців, органів місцевого самоврядування та науковців-винахідників (це можуть бути не лише винахідники з університету, а й з усього регіону). Але наші викладачі можуть виступати як експертами, так і менторами цього проєкту, оскільки першою задачею для нас є відібрати найкращі команди і навчити їх, яким чином просувати стартап-проєкт, їхні інноваційні ідеї на ринок, щоб вони працювали.


Чи є вже якісь подані ідеї? Від студентів чи від викладачів?


Прийом заявок стартував тільки 1 липня. Наразі ще заявок немає, але ми можемо сказати, що наші стартапери-комп’ютерники вже мають декілька ідей. Кінцевий термін подання заявок – до 10 серпня.

Ми не орієнтуємося лише на наших студентів. Ми приймаємо будь-які інноваційні ідеї та стартап-проєкти, які є екологічно дружніми. Учасниками можуть бути навіть школярі, але з хорошими ідеями. Головне – це ідея. А ми [університет] є центром підтримки.


А що саме робить університет? У чому його функція?


Університет – це майданчик для поєднання трьох складових (наука, підприємницька діяльність та органи місцевого самоврядування). Ми маємо їх згуртувати задля просування нових ідей. Ми надаємо допомогу авторам інноваційних ідей на шляху від ідеї до побудови бізнес-моделі; долучаємося до створення професійних презентацій стартап-проєктів; даємо можливість налагодити контакти з фахівцями та керівниками у конкретній галузі; сприяємо пошуку інвесторів, галузевих консультантів; у встановленні контактів з місцевими підприємствами; надаємо інноваційний коворкінг: забезпечення приміщенням (онайн-платформою) для проведення семінарів, тренінгів, розміщення проєктних груп; забезпечуємо консультування щодо комерціалізації інноваційного продукту, маркетингової діяльності, пошуку інвестицій; а також фінансову підтримку у виготовленні прототипів, комерціалізації інноваційного продукту.


Розкажіть, будь ласка, про процес після подачі заяв.


Зараз триває прийом заявок. Потім ми відберемо найкращі. Далі для учасників буде проходити бізнес-академія, тобто це будуть три модулі тренінгів, направлені на 20 елементів (наприклад, інвестиції, патентування та ін.). Учасники за цей період мають удосконалити свої стартап-проєкти, зробити відповідну презентацію (із допомогою наших експертів та менторів).  Надалі серед цих учасників під час презентації їхніх винаходів ми обираємо ще кращих, щоб за допомогою коштів із фінансування щонайбільше допомогти стартаперам, наприклад, розробити для них маркетингову стратегію, маркетингову модель. Можу сказати, що це буде суцільна підтримка наших стартаперів.