Інвестиційна політика

Головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує державну інвестиційну політику є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки) в структурі якого є Департамент інвестицій та інновацій. Основними завданнями Департаменту є:

  • забезпечення формування та реалізація державної інвестиційної політики, зокрема з управління державними інвестиціями, державної політики у сфері державно-приватного партнерства, інноваційної діяльності в реальному секторі економіки, створення і функціонування індустріальних парків;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері наукової та науково-технічної діяльності, у тому числі розвитку цифрової економіки.

Положення про Департамент інвестицій та інновацій затверджено Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 810 від 26 грудня 2019 року. Ознайомитись з ним можна за посиланням. Щорічно Департамент надає інформацію про стан інвестиційної діяльності в Україні. З останніми інформаційно-аналітичними матеріалами щодо інвестиційного клімату в Україні за І півріччя 2019 року можна ознайомитись тут.

Державна інноваційна фінансово-кредитна установа (ДІФКУ). Установа утворена з метою здійснення фінансової підтримки інноваційної діяльності суб’єктів господарювання різних форм власності, а також залучення вітчизняних та іноземних інвестицій для розвитку реального сектору економіки, підвищення вітчизняного потенціалу з експорту продукції, що виробляється на підприємствах галузей національної економіки, захисту та підтримки національного товаровиробника. Із Статутом ДІФКУ можна ознайомитись за посиланням.

Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів створена у відповідності до Постанови КМУ № 571 від 22 липня 2015 р. Основним завданням Комісії є відбір державних інвестиційних проектів, розроблення та реалізація яких здійснюється з використанням державних капітальних вкладень (крім тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, іноземних фінансових установ і міжнародних фінансових організацій, та проектів, що реалізуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку). Головою Комісії є Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Офіс залучення інвестицій (UkraineInvest) – постійно діючий дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України, що був створений постановою Уряду в жовтні 2016 року з метою залучення в Україну прямих іноземних інвестицій та вдосконалення іміджу держави як привабливої для інвестування країни. Для координації діяльності Офісу та звітування Уряду за питання, пов’язані з супроводом інвестицій, Урядом України також призначено Урядового уповноваженого з питань інвестицій.

 

Основні нормативні акти з регулювання інвестиційної діяльності в Україні

(в порядку прийняття)