Фінал другої хвилі конкурсу GCIP Ukraine: Хто ж переміг та як обирали найкращі “клінтех” ідеї

16 листопада відбувся фінал другої хвилі конкурсу інноваційних екологічно-дружніх проектів GCIP Ukraine.

 

16 стартап-команд змагалися за звання Національного переможця проекту та Спеціальні номінації відповідно до “Цілей Сталого Розвитку” ООН.

 

Про особливості другої хвилі програми Акселерації GCIP Ukraine

 

Другий конкурс стартап-проектів в сфері чистих технологій було оголошено ще до початку всесвітньої пандемії Covid-19. Протягом місяця ми отримали 80 заявок від українських стартаперів. Це проекти з інноваційними ідеями та рішеннями для різних галузей, серед яких: енергоефективність, управління відходами, екологія, ресурсоефективність, відновлювані джерела енергії, медицинські технології.

 

Перед командою експертів стояло непросте завдання – обрати 20 команд, що перейдуть до наступного етапу програми. У виборі вони керувалися такими критеріями:

 

 • інноваційність та актуальність ідеї
 • опрацьованість бізнес аспектів проекту
 • наявність прототипу або ступінь його реалізованості

 

Відбір півфіналістів та підготовка до проведення Бізнес академії припали на час дії карантинних обмежень.  Тому ми мали адаптуватися до нових умов та реалій, а саме перевести всі заходи в рамках Акселераційної програми в онлайн режим.

 

Бізнес Академія GCIP Ukraine, або ж як навчитися перетворювати ідею на успішний бізнес

 

Після розробки інноваційного проекту, постає завдання його комерціалізації та успішного виходу на ринок. І тут знання основ бізнесу відіграють важливу роль. Саме тому значною частиною програми Акселерації проекту є навчання та менторинг.


Бізнес-академія GCIP Ukraine – це унікальна можливість для інноваторів та бізнесменів-початківців отримати необхідні знання та навички для реалізації своїх бізнес-ідей.


Під час навчання, учасники бізнес-академії отримують інформацію від міжнародних та українських тренерів з низки важливих для розвитку бізнесу тем, таких як розробка бізнес-моделі та бізнес-плану, вихід на ринки та глобальне розширення, маркетингова стратегія, захист інтелектуального права і т.п.

 

Також учасники упродовж навчання тісно працювали над розвитком своїх проектів з менторами та фаховими експертами. Стартапи мали можливість отримати необхідну експертизу, яка допоможе їм більш ефективно побудувати бізнес-процеси, зрозуміти як краще виходити на ринки та як презентувати свій продукт потенційному інвестору.

 

Як обирали переможців

 

Проект GCIP Ukraine зібрав експертне журі, до складу якого увійшли представники різних організацій та інституцій:

 

 • Network for Global Innovation (NGIN, США)
 • Kaizen Institute Ukraine
 • Міжнародного Центру зелених технологій та інвестиційних проектів (IGTIC, Казахстан)
 • Українсько-Данського Енергетичного центру
 • Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ)
 • Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
 • Ради залучення інвестицій при Рівненській ОДА
 • Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Саме вони протягом двох днів оцінювали пітчі 16 команд, шукали баланс між інноваційностю рішення та його аткуальністю, оцінювали шанси проекту бути втіленим у життя та бізнес-перспективи, що чекають ідею за півроку чи рік.

І хоч як складно було суддям обирати серед цікавих інноваційних рішень, вони все ж визначилися з переможцями.

 

MIR-технологія розпізнавання полімерних матеріалів

Національним переможцем проекту став творчий колектив, який розробив технологію зменшення негативного впливу полімерів на навколишнє середовище шляхом сортування кольорових сумішей полімерів з метою їх подальшої переробки.

 

Переробка полімерних відходів в нові полімерні матеріали і вироби – найбільш економічно доцільний шлях їх використання. Оскільки вторинна переробка полімерних відходів приблизно в два рази менш енергоємна, ніж виробництво первинних полімерів, то при цьому скорочується витрати нафтової сировини та зменшуються викиди вуглекислого газу в атмосферу.

 

SaveEcoBot – соціальний бізнес, який захищає від впливу забрудненого повітря

 

Друге місце у проекту SaveEcoBot та їх першого у світі чат-бота, що надає інформацію про стан атмосферного повітря не тільки через карту або додаток, а через усі найпопулярніші месенджери.

Чи варто дитині гуляти на подвір’ї? Коли краще провітрювати? Чи безпечно сьогодні йти на пробіжку? SaveEcoBot допоможе відповісти та не нашкодити здоров’ю.

 

Мережа користувачів постійно збільшується, адже команда агрегує дані з усіх доступних пристроїв на планеті та стимулює зростання супер-доступними датчикам SaveEcoSensor власного виробництва. На сьогодні SaveEcoBot має 410 000 користувачів у 5 країнах та близько 250 проданих датчиків SaveEcoSensor.

 

KRIOFOR – комплексний підхід до зменшення споживання електричної енергії холодильними установками 

 

Третє місце віддали команді KRIOFOR, яка розробила технологію підвищення продуктивності та енергоефективності холодильних систем комерційного та напівпромислового призначення.

 

Дана інноваційна розробка передбачає переохолодження рідкого холодоагенту з використанням багатошарових випарних теплообмінних панелей OXYCOM. Завдяки інноваційному матеріалу випарних панелей досягається висока ступінь ефективності випарного процесу, та подовжується строк служби самих панелей, що відрізняє запропоновану технологію від вже існуючих.

 


В рамках другої хвилі конкурсу було також визначено переможців в наступних номінаціях: “Медицина для сталого розвитку”, “Найкращий жіночий проект”, “Технологічний прорив”, “Кращий проект в сфері біоенергетики”, “Чиста вода”.


 

GeronCore – живе сердце

 

Проект, що підкорив серця усіх членів журі та експертів, здобувши перемогу одразу в двох номінаціях  – “Медицина для сталого розвитку” та “Найкращий жіночий проект”.

 

Це команда українських науковців та лікарів, що працює над інноваційною розробкою – GeronCore – новим поколінням кардіоімплантів для дітей з вродженими вадами серця.

Метою проекту GeronCore є створення та впровадженням «живих» імплантів, які вирощуються з власних клітин дитини. GeronCore виправлятимуть ушкодження і ростимуть разом з дитиною. Дитина не портебуватиме повторних операцій і пожиттєвої терапії, зростатиме здоровою та повноцінним членом суспільства.

 

Гідродинамічна кавітаційна технологія знезараження та очищення стоків

 

Перемогу в номінації “Чиста вода” здобув проект з розробки технології гідродинамічного очищення і знезараження комунальних і тваринницьких стічних вод з виробництвом комплексних органічних добрів .

 

Проект передбачає створення на базі гідродинамічного кавітаційного реактору комплексу обладнання, яке на вході приймає осади стічних комунальних або тваринницьких вод, а на виході видає очищену та знезаражену воду з гранично допустимими концентраціями забруднення згідно санітарних норм і комплексні добрива (гумус).

 

ГідратБіотех – інноваційна газогідратна технологія отримання біометану

 

Номінація “Кращий проект в сфері біоенергетики” дісталась проекту ГідратБіотех, метою якого є удосконалення отримання біометану (вміст метану 92-95%) із сировинного біогазу (вміст: метану35–60%, вуглекислого газу- 40-65%, домішки сірководню- 0,2-2%).

 

Команда розробників технології пропонує для підвищення ефективності отримання біометану здійснювати комплексну очистку біогазу від вуглекислого газу та домішок сірководню шляхом застосування удосконаленої ними інноваційної технології газогідратного фракціонування.

 

Створення нових джерел енергії та її бездротова передача

 

Номінацію “Технологічний прорив” отримала команда Фонду “НОВОТЕХ” за розробку унікального способу трансформації і перетворення електромагнітного поля Землі в екологічно чисту електричну енергію, з подальшою її бездротовою передачею споживачам

 

Розробка технології бездротової передачі електроенергії з використанням абсолютно нового джерела електроенергії – установки генерації електроенергії з простору, працює на основі формування енергетично замкнутих резонансних потоків електромагнітної енергії, включаючи і потоки електромагнітної енергії Землі. Дана технологія дозволяє отримувати електроенергією з навколишнього середовища практично в будь-якому куточку Землі.

 


Ми щиро вітаємо переможців та дякуємо всім командам, що взяли участь у програмі та, на жаль, не здобули перемогу. Ми впевнені, що цей досвід став для вас корисним та допоміг ліпше зрозуміти свій проект та ширше подивитися на його перспективи.