Фінал першої хвилі Акселерації UNIDO/GEF GCIP Ukraine

19 листопада відбувся урочистий фінал першої хвилі програми Акселерації проекту UNIDO/GEF GCIP Ukraine, за результатами якого 23 стартап-команди отримали звання фіналістів та підтримку від проекту. Проте для багатьох стартапів це лише сходинка на шляху до втілення своїх ідей та проектів в життя.
Втім, про все своєю чергою: пропонуємо оглянути, яким був шлях команд до перемоги та хто ж отримав найвищу нагороду – звання Національного переможця проекту GCIP Ukraine 2019.

 

Про особливості першої програми Акселерації GCIP Ukraine

Оголошуючи перший конкурс інноваційних стартапів, ми аж ніяк не очікували такої кількості цікавих та різносторонніх проектів та ідей. Протягом місяця було отримано 82 заявки, з яких до півфіналу журі обрало 30 найкращих. Крім того, до участі у програмі Акселерації було запрошено ще додатково 10 проектів, що стали переможцями Всекукраїнського Фестивалю Інновацій.

 

Бізнес Академія GCIP Ukraine, або ж як навчитися перетворювати ідею на успішний бізнес

Після розробки інноваційного проекту, постає завдання його комерціалізації та успішного виходу на ринок. І тут знання основ бізнесу відіграють важливу роль. Саме тому значною частиною програми Акселерації проекту є навчання та менторинг.

Протягом трьох місяців наші півфіналісти за допомогою міжнародних та національних бізнес-консультантів та експертів навчалися основам підприємницької діяльності, маркетингу, розробки презентації та пітчів, інтелектуальної власності, залучення інвестиції.

Також учасники упродовж навчання тісно працювали над розвитком своїх проектів з менторами та фаховими експертами. Стартапи мали можливість отримати необхідну експертизу, яка допоможе їм більш ефективно побудувати бізнес-процеси, зрозуміти як краще виходити на ринки та як презентувати свій продукт потенційному інвестору.

 

Як обирали переможців

Проект GCIP Ukraine зібрав експертне журі, до скаду якого увійшли як представники наукових інституцій, бізнес-інкубаторів, державних установ, так і топ-менеджери провідних українських компаній. Судді оцінювали пітчі 37 команд, їх вміння захищати свою бізнес-ідею, та відповідати на неочікуванні запитання. Обирати кращих серед такої кількості різноманітних інноваційних рішень було досить складно. Саме тому було вирішено, окрім переможців, відзначити найбільш сильні проекти окремими номінаціями.

 

Національним переможцем 2019 року стала команда проекту GreenCool, на чолі з Володимиром Гринько, яка розробила енергоефективне озонобезпечне холодильне обладнання, що дозволяє економити до 50 відсотків енергії в порівнянні з українськими аналогами.

Друге місце у проекта з виробництва Біополімеру із вмістом кукурудзяного крохмалю 75 відсотків, а третє місце здобула команда Національного університету біоресурсів та природокористування, що презентувала систему автономного, екологічно чистого виробництва теплової та електричної енергії з твердого палива та води.

Окрему номінацію «Медицина для сталого розвитку» отримала команда Panacea, яка розробила унікальний метод лікування запальних та гнійних процесів завдяки нагріванню крові.
Також було відзначено переможців у номінаціях: «Медицина для сталого розвитку» – проект унікальних ранозагоюючих гідрогелевих пов’язок, «Освіта для сталого розвитку» – проект Інтеграйко, «Молодь та інновації» – електроролики з пультом керування Muon, «Найкращий жіночій проект» – вощені серветки UfBee, «Інновації для сталого розвитку сільського господарства» – кремнієвмісна суміш для грунту EcosiFarm.

 

Ми щиро вітаємо переможців та пишаємось, що наша країна має таку кількість надзвичайно талановитих інноваторів!

 

Також хочемо висловити подяку всім міжнародним та національним тренерам, менторам, експертам та суддям, що долучилися до нашої програми!