Інвестиції в українські стартапи протягом першої половини 2020 року

Половина 2020 року вже позаду. Рік багатий потрясіннями і для багатьох бізнесів може стати останнім. Нижче інформація щодо інвестиції, залучених стартапами за 2020 рік.

 

Revolut — $500 млн

Британський Фінтех-проект Revolut позиціонує себе як банк без відділень. Всі операції виконуються через додаток на смартфоні. В добірку він потрапив, оскільки його співзасновником є ​​виходець з України Владислав Яценко.

У лютому компанія залучила черговий раунд інвестицій, який потроїв її оцінку до $ 6 млрд. Провідним інвестором виступив фонд Technology Crossover Ventures.

 

Preply — $10 млн

Preply – міжнародний EdTech-маркетплейс для вивчення іноземних мов. Компанію заснували Сергій Лук’янов, Дмитро Волошин і Кирило Біга.

Стартап залучив новий раунд в кінці травня, за результатами якого загальний обсяг залучених коштів перевищив $ 15 млн. Лід-інвестором виступив лондонський венчурний фонд Hoxton Ventures, оцінка компанії не повідомляється.

 

Allset — $8,25 млн

Американський стартап Allset – це мобільний додаток, за допомогою якого можна забронювати столик в ресторані і оплатити рахунок, а також отримати рекомендації щодо страв в конкретному закладі. Стартап заснували вихідці з України Ганна Поліщук і Стас Матвієнко.

Раунд очолив ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку), в ньому взяли участь Andreessen Horowitz, Greycroft, SMRK VC Fund і Inovo Venture Partners. Через ситуації  з короновірусом  деякі інвестори передумали вкладатися. В результаті замість запланованих $ 12 + млн Allset зібрав трохи більше $ 8 млн.

 

DMarket — $6,5 млн

Український стартап DMarket працює над монетизацією предметів в іграх. Компанію в 2017 році запустили засновник платформи з торгівлі віртуальними предметами skins.cash Володимир Панченко, Тамара Сланова і співзасновник кібер-спортивного клубу Natus Vincere Олександр Кохановський.

У червні DMarket привернув новий раунд, за результатами якого до ради директорів компанії увійшов засновник Electronic Arts Тріп Хоукінс. Серед інвесторів – фонд Almaz Capital і компанія Xsolla. До ради директорів компанії увійшов засновник Electronic Arts Тріп Хоукінс.

 

Zakaz.ua — 5 млн евро

Zakaz.ua був заснований в січні 2010 року українським підприємцем Єгором Анчишкіним (вийшов з проекту). Компанія пропонує послугу з онлайн-замовлення та доставки продуктів з популярних мереж супермаркетів.

Угоду закрили в кінці лютого 2020 року, однак оголосили тільки в квітні. Провідним інвестором виступив поточний акціонер Zakaz.ua – компанія Chernovetskyi Investment Group (СIG).

 

ClassTag — $5 млн

ClassTag – безкоштовна платформа, на якій батьки можуть спілкуватися з викладачами своїх дітей. Стартап заснувала емігрантка з України Влада Лоткіна.

Раунд оголосили в червні 2020 року. Серед інвесторів: AlleyCorp, Contour Ventures, Founder Collective, John Martinson, Newark Venture Partners, Smart Hub і TMT Investments.

 

Rentberry — $4,5 млн

Rentberry – український стартап в області нерухомості. Спочатку запускався на ринку в США, проте в подальшому сервіс масштабувати також на Європу і Азію. Створили його українці Олексій Любинський, Лілія Остапчук, Олександр Котовський та Денис Голубовський. Офіс розробки знаходиться в Києві.

У липні 2020 року Rentberry залучив $ 4,5 млн, з них $ 2,3 – на краудфандинговому майданчику WeFunder. У раунді також взяли участь фонд Angel Investors Marlborough, партнер компанії McKinsey & Company Срікант Інампуді і CEO Invesque Худоба Вайт.

 

3DLOOK — $1 млн

3DLOOK працює над технологією сканування людського тіла по фото з використанням штучного інтелекту, нейронних мереж і 3D-технологій. Стартап заснований в 2016 році Вадимом Роговський, який до цього керував компанією Clickky.

Лід-інвестором раунду виступила фінансова група ICU Ventures. Також в угоді взяли участь венчурний інвестор з Казахстану Мурат Абдрахманов і кілька ангелів з США і Східної Європи.

 

Astromix — $300 000

Стартап займається розробкою персоналізованих гороскопів: за професією, типом особистості, талантам, астрологічних прогнозів, календарів і т.д. Засновник сервісу – Дмитро Ткаченко.

Це – перша інвестиція в компанію, її оголосили в березні. Інвестором виступила компанія Adventures Lab, заснована Андрієм КРИВОРЧУК (в пршлом керуючий партнер CIG).

 

Mriyar — $300 000

Mriyar заснований в жовтні 2018 року. Це стартап, який працює над створенням декількох продуктів – b2b і b2c-платформ для торгівлі автозапчастинами.

Інвестиції розділили на два транші: перші $ 150. 000 спрямовані на запуск b2b-частини платформи, решта – на доопрацювання і запуск b2c-частини проекту.

 

 

За матеріалами сайту https://ain.ua