Київ увійшов до 50 найкращих світових екосистем для стартапів

Київ увійшов до 50 кращих світових екосистем для стартапів за версією Global Startup Ecosystem Index від StartupBlink.  Відповідний рейтинг опубліковано на сайті організації. Серед 1000 міст у всьому світі він посів 48 місце в рейтингу кращих міст для стартапів і випереджає, зокрема, Дублін, Мілан, Цюріх та Копенгаген.

Згідно звіту Startup Ecosystem 2021, Київ є особливо сильним центром для стартапів у галузі програмного забезпечення і даних, маркетингу і продажів, а також харчових технологій. У цих секторах в столиці України вже працюють більш ніж 250 компаній.

 

«Київ є ідеальним місцем для розміщення стартапів із програмного забезпечення та даних, маркетингу та продажів та Foodtech» — йдеться в анотації авторів рейтингу.

 

Про перспективи столиці свідчать і дані Національного банку України: у 2020 році експорт IT технологій України зріс на 20,4 відсотка. Збільшення цього показника на 853 мільйони доларів США в порівнянні з аналогічним періодом минулого року привело до того, що загальний річний експорт програмного забезпечення та інших продуктів IT-індустрії вперше перевищив позначку в 5 млрд доларів США.

 

До того ж, в  Україні є неабияка частка технологічних єдинорогів. До них належать Grammarly, GitLab, People.ai, Firefly Aerospace, airSlate.  Свою присутність в Україні поширюють і технологічні гіганти, такі як Google, що у 2020 році офіційно відкрив свій R&D центр в Україні. Нові офіси та R&D центри в Україні відкрили й такі компанії як Reddit та Viber. Офіційне представництво також відкрила Apple.