Новий екотренд: вощені серветки заміть харчової плівки

У кожної господині в арсеналі є харчова плівка, якою частіше за все користуються для зберігання продуктів. Але страшно уявити наскільки вона забруднює навколишнє середовище та ще й містить токсини, які можуть викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Проте українські ентузіасти і тут знайшли гідну екологічну альтернативу. Український бренд Uf.Bee виробляє воскові серветки для продуктів. Така заміна не тільки не шкодить природі, а й здатна довше зберігати свіжість харчів.

 

Uf.Bee — це …

 

…українська компанія-виробник багаторазової вощеної обгортки, що була заснована у листопаді 2018 року. Компанія спеціалізується на одному єдиному продукті і це багаторазова вощена обгортка для продуктів, що є біорозкладною і зроблена з компонентів, які мають антибактеріальну дію завдяки чому продукти зберігаються живими довше.

 

У березні 2019 Uf.bee презентували перший продукт користувачеві. Стартап став учасником першої хвилі програми Акселерації Проекту UNIDO/GEF GCIP Ukraine 2019, та отримав спеціальну відзнаку за кращий проект, створений жінкою-підприємицею. 

Що таке вощені серветки?

 

Вощені серветки — це багаторазова обгортка, що використовується для загортання продуктів замість харчової плівки. Вощена обгортка захищає продукти від обвітрювання, впрівання у поліетиленовій харчовій плівці та передчасного псування, і водночас є безпечною для здоров’я людини та довкілля.

 

Принцип дії вощеної обгортки такий: від тепла рук віск у складі обгортки розм’якшується і обгортка стає клейкою. Обгортаючи посудину чи продукт, треба притиснути краї обгортки, так форма зафіксується і завдяки тому, що віск застигає по охолодженню, обгортка триматиме надану їй форму.

 

Ключові факти про вощену обгортку

 

Натуральний склад: обгортка Uf.Bee робиться на основі бавовняного полотна, що просочується восковим розчином. До складу розчину Uf.Bee входять лише бджолиний віск, соснова смола та олія жожоба.

 

Багаторазова: обгортка миється і може використовуватись знову. Цикл використання залежно від інтестивності вжитку — від 9 до 12 місяців і більше.

 

Попередження псування їжі: антибактеріальні властивості воску та соснової смоли пригнічують ріст шкідливої бактеріальної мікрофлори навколо продукту.

 

Завдяки тому, що бавовна в основі обгортки дихає — повітря може вільно циркулювати навколо продукту, дозволяючи зайвій волозі випаровуватись, тому продукт не впріває і на зацвітає.

 

Дружність до довкілля: природні матеріали компостуються, тому обгортка повністю розкладається в природі.

 

Безпечність до здоров’я: вчені з Університету Преторії виявили більше 170 токсичних речовин, що мігрують з харчової плівки у їжу. На відміну від харчової плівки, вощена обгортка — це цілком безпечно (обережними тільки бути, якщо ви маєте чутливість чи алергію до компонентів у складі).

Важливо, що компанія дотримується принципу локальності: весь віск є ретельно добірним продуктом місцевих бджолярів і не інакше.

 

Воскові серветки представлені в багатьох магазинах подарунків та екологічних товарів, а також можна замовити на сайті.  Серветки відправляють і за кордон –  у Німеччину, Молдову та Нідерланди. Тож сподіваємось, що якомога більше людей будуть переходити на такі екологічні альтернативи.