Стартап Pipes.one залучив 1.8 млн фінансування в рамках програми Horizon 2020

Український стартап Pipes.one залучив 1.8 млн євро змішаного фінансування від Єврокомісії в рамках програми Horizon 2020 EIC Accelerator: 1,3 млн євро компанія отримала в якості безповоротного гранту, ще 500 тис. євро Єврокомісія запропонувала стартапу у вигляді венчурних інвестицій. Це найбільша сума, яку залучали українські компанії від Єврокомісії в рамках цього інструменту.

 

Консультантом в роботі з Horizon 2020 EIC Accelerator виступила команда CIVITTA, в портфелі якої 70% українських кейсів залучення грантів в рамках цієї програми.

 

Що таке Pipes.One?

Pipes.One – це розробка компанії Dominion, технологія виробництва труб великого діаметру безпосередньо на місці їх укладання. Технологія знижує витрати вихідних матеріалів, необхідних для створення труб, дозволяє зробити їх більш надійними за рахунок унікальної структури та додаткових захисних шарів. Рішення також мінімізує витрати, пов’язані з транспортуванням, установкою та під’єднанням труб. Іншими словами, допомагає не возити “повітря” в порожніх трубах від виробництва до місця монтажу, а виробляти конструкції відразу там, де їх будуть встановлювати.

 

У чому особливість змішаного інвестування?

На даний момент, 1.8 млн євро – найбільша сума, яку отримав український проєкт в рамках програми Єврокомісії Horizon 2020 EIC Accelerator. Крім того, це третій український стартап (після SolarGaps і Polyteda Cloud), якому вдалося залучити фінансування в рамках другої фази програми.

 

Змішане інвестування значить те, що 1,3 млн євро запропонували стартапу в якості безповоротного гранту, і ще 500 тис. Євро ЄС готовий проінвестувати в рішення, щоб допомогти компанії не тільки доопрацювати продукт, але й почати вихід на ринок.

 

Експерти CIVITTA, Юрій-Володимир Блавт і Марія Погодічева, які супроводжували роботу Pipes.One з Horizon2020, відзначають, що EIC accelerator – одна з найбільш конкурентних грантових програм та залучення грошей стартапом в рамках цієї програми – це, свого роду, “знак якості” та перепустка до вищої ліги високотехнологічних європейських стартапів з високим потенціалом зростання. Що також важливо – EIC accelerator допомагає технологічним рішенням на стадії прототипу, коли без реальних клієнтів складно залучити приватні інвестиції, які допомогли б закрити “дірку” фінансування до перших продажів рішення.

 

На що підуть гроші

Залучення фінансування допоможе Pipes.One доопрацювати продукт – трейлер для виробництва труб на місці укладання, – пройти сертифікацію, і підготуватися до запуску серійного виробництва. Крім того, компанія націлена стартувати пілотні проекти з низкою потенційних клієнтів, щоб підготувати рішення до швидкої комерціалізації.

 


 

За матеріалами сайту: https://civitta.com.ua/articles/civitta-zaluchila-1-8-mln-ievro-finansuvannya-v-ramkah-programi-horizon-2020-dlya-startapu-pipes-one?fbclid=IwAR2fiDXJvZvi-5BremMITS0KkkCu8sDTYJgfJUP_hJAqvGWVdDNYmCyOaLE