У Львові відкрили Музей науки та інновацій – простір для знайомства дітей з наукою

36 інтерактивних експонатів з музею Малої академії наук у Києві, Музею цікавої науки в Одесі та колекції власних експонатів «Tech Startup School» можна побачити за адресою вул. Січових Стрільців, 7, у Львові у Музеї науки та інновацій.

Відкрити Музей вдалося завдяки зусиллям «Tech Startup School» Львівської Політехніки та Малої академії наук. Його головна ідея – «Заборонено не торкати». Тобто, відвідувачів закликають вивчати експонати, випробовувати, досліджувати, а не просто споглядати.

 

Як розповів директор «Tech Startup School»  Назар Подольчак, процес дослідження може почати навіть дитина віком трьох років. «Вона може зібрати із різнокольорових шестерень механізм, який крутитиметься. Дитинка захоплено спостерігатиме за процесом, де відбувається щось невідоме і незнайоме… А коли хтось з дорослих буде займатись з нею, то й інші діти залучаються до процесу — це і є та «наукова хімія», цікава й корисна», – зазначив Назар Подольчак.

 

У Музеї можна почути про легендарний «Міст Леонардо да Вінчі» — величезну дерев’яну конструкцію, яка збирається без жодного гвіздка і розвалюється, якщо забрати будь-який елемент конструкції. Або експонат «Зоотроп» — річ, яка розкриє відвідувачам секрет створення діснеївських мультфільмів. Також в музеї можна випробувати власні фізичні можливості, спробувавши на собі механізм дії експонату «Баланс борд» — борд, на якому потрібно буде пройти лабіринт і відчути, як працює баланс, а ще, виявляється, людина має органи, що відповідають за цю функцію. Ну і ще багато цікавого і невідомого чекає тут на відвідувачів.

Відео: Андрій Андрух

 

До кінця воєнних дій відвідування музею безкоштовне, що є чудовою можливістю відволікти дітей та залучити їх до вивчення науки у нестандартний та цікавий спосіб.