Україна приєдналася до рамкової програми досліджень та інновацій “Горизонт Європа”

Україна підписала угоду з Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії про участь у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025), комплементарній до Рамкової програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

 

Підписання документа забезпечить правову базу для співпраці у науковій і науково-технічній сфері та створить передумови, необхідні для прискорення становлення України як впливової європейської держави шляхом розширення міжнародного науково-технічного співробітництва, забезпечить необхідні кроки для інтеграції нашої країни до Європейського дослідницького простору. Асоційований статус України у згаданих програмах сприятиме залученню українських вчених, розробників і підприємців до найбільшої програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій, а також залученню підтримки в межах цієї програми.


Програма «Горизонт Європа» на 2021-2027 роки – це найбільша ініціатива ЄС з фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом понад 95,5 млрд євро.

 

Програма з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025) є взаємодоповнювальною до програми «Горизонт Європа» і спрямована на здійснення перспективних досліджень та інноваційних проектів у сфері ядерної енергетики, термоядерного синтезу та ядерного поділу.