Український стартап VAR.energy, що дозволяє збільшити прибуток СЕС, залучив ангельські інвестиції

Засновник YouScan Олексій Орап став ангельським інвестором українського стартапу VAR.energy, який створює систему, що збільшує прибуток від сонячних електростанцій (СЕС).

 

До того ж стартап VAR.energy, є учасником другої хвилі програми Акселерації проекту GCIP Ukraine.

 

Про VAR.energy

VAR Energy будує технологічну та ринкову платформу для надання послуг з підтримки/обмеження активної та реактивної потужності в режимі реального часу. Платформа об’єднує розподілені енергоресурси (РЕ), такі як сонячні електростанції, системи накопичення тощо. Власники РЕ зможуть отримувати додатковий прибуток від надання послуги з підтримки реактивної потужності за допомогою програмного забезпечення VAR Energy. Важливість цього продукту полягає не лише у ефективному забезпеченні стабільності роботи енергосистеми, але і у появі додаткових фінансових стимулів для розвитку відновлюваних РЕ.

 

Як це працює?

Сонячна електростанція – це сонячні панелі і інвертор, який перетворює постійну напругу, вироблену панелями в  220 вольт, які можна давати в мережу.

 

В Україні є «Зелений тариф», який дозволяє власникам СЕС продавати надлишки енергії в загальну мережу і отримувати за це гроші від оператора – від 16,3 до 20 євроцентів за кВт⋅год. VAR.energy підключає невеликий контролер зі своїм софтом до вже встановлених на СЕС smart-інверторів, і керуючи параметрами роботи цього інвертора, дозволяє власнику СЕС продавати оператору електромережі так звані «вторинні послуги» по балансуванню реактивної потужності.

 

Команда проекту

Співзасновник і гендиректор – Микола (Нік) Турчак, 7 років досвіду в енергетиці – досвід роботи на інженерних і керівних посадах у міжнародних енергетичних проектах (США, Європа та Африка).

 

Співзасновник і технічний директор – Денис Попов, що має комплексний досвід у розробці програмного забезпечення для різних галузей промисловості та технологій. Був на провідних технічних позиціях у Viewdle (який купив Google). Технічний співзасновник Ring.com Ukraine, придбаний Amazon у 2018 р.

 

Віктор Хоменко – фахівець з відновлюваної енергетики та електромереж.

 

Катрін Бріско – експерт з регуляторних питань ринків електроенергії.