Визначено переможців четвертої хвилі Акселерації GCIP Ukraine

4-5 серпня 2022 року відбувся фінал четвертої хвилі конкурсу інноваційних екологічно-дружніх проєктів GCIP Ukraine.

 

По завершенню тритежневої Бізнес академії GCIP Ukraine, що включала інтерактивні тренінгові сесії, практичні кейси, нетворкінг, зустрічі з менторами та індивідуальні консультації з провідними бізнес-тренерами і успішними практиками, учасники 17 стартап-команд презентували свої проєкти членам жюрі.

Захід проходив у форматі пітчингу, тобто кожна команда мала 10 хвилин на презентацію проєкту, та 5-6 хвилин на сесію запитань та відповідей від членів журі, до якого увійшли представники:

 

  • Торгово-промислової палати Ізраїль-Україна
  • Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
  • Ради залучення інвестицій при Рівненській ОДА
  • Регіонального Акселератора GCIP в Сумській області/Стартап-центру СумДУ «New Generation»
  • Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Саме вони протягом двох днів оцінювали пітчі команд, шукали баланс між інноваційностю рішення та його аткуальністю, оцінювали шанси проєкту бути втіленим у життя та бізнес-перспективи, що чекають ідею за півроку чи рік.

 

Результати четвертої хвилі Акселерації


Національний переможець четвертої хвилі програми Акселерації GCIP Ukraine


Проєкт «SOLAR РLEX» – Розробка гибрідної сонячної панелі, яка здатна одночасно виробляти електричну і теплову енергію в одному модулі.

 

Проєкт (технологія та сам продукт) базується на використанні звичайних готових сонячних панелей та дає можливість підвищити фактичний видобуток електроенергії на 10-25% від заявленої електричної потужності панелі, а також виробляти теплову енергію.


Номінація “Жіноче лідерство


Перемогу в даній номінації здобув проєкт з виготовлення екоплити з очерету, яка може бути використана в якості будівельного матеріалу для зовнішніх та внутрішніх робіт та в якості композитного матеріалу для плавзасобів. Плита виготовляється з попередньо подрібненого очерету, з використанням вакуумної установки за допомогою сполучної суміші.


Номінація Найкращий жіночий проєкт


Проєкт  передбачає проводити тонке доочищення стічних вод харчової промисловості від органічних забрудників за фізико-хімічним методом – каталітичного окиснення.

 

Після доочищення стічні води можуть бути повернуті на виробництво, тобто частково реалізувати замкнуте водокористування.


Номінація “Медицина для сталого розвитку


Перемогу в даній номінації здобула команда проєкту «Медико-біологічна система моніторингу стану функціональної структури управління фізіологічними процесами організму та методів відновлення». Проєкт пропонує нові апаратні та методичні засоби, що надають можливість виявляти патології на ранніх стадіях.


Номінація “Інновації для інтегрованого розвитку міст” 


MoveOne – український комплекс малої електромобільності.


Номінація “Перспективна технологія для сталої енергетики


Перемогу у номінації отримав проєкт  розробки «Проточного акумулятора для систем резервування енергії»  на основі графітових електродів для систем резервування та видачі електроенергії. Акумулятор має суттєві переваги при використанні в системах акумулювання енергії, розрахованих на великі енергоємності та тривалі цикли накопичення зберігання та використання енергії. На відміну від паливних елементів, де паливо витрачається безповоротно, в акумуляторі постійний запас хімічних речовин (у розрядному процесі реагенти витрачаються , а в зарядному відновлюються).


Номінація “Кращий проєкт в сфері харчової промисловості


«Інноваційна технологія переробки крові забійних тварин в залізовмісну дієтичну добавку (FLG)» , що містить органічне (гемове) залізо та повноцінний білок.

 

Запропонована технологія є новою. Вона включає збирання крові забійних тварин, інноваційну технологію стабілізацію гемового комплексу, теплову обробку, сушіння, подрібнення, пакування. Готовий продукт являє собою дієтичну добавку у формі високодисперсного порошку, що має світло-коричневий колір, приємний запах та смак, подовжений термін зберігання.


Номінація “Інновації для б’юті індустрії та харчової промисловості


Перемогу у номінації отримав проєкт «Розробка хладонової екстракційної установки для виробництва ефірних екстрактів з рослинної та лікарської сировини».

 

Ідея стартапу полягає в розробці промислового комплексу для переробки та вилучення ефірних масел з рослинної і лікарської сировини з метою подальшого застосування в харчових і фармацевтичних виробництвах.


Номінація “Стале використання паливних ресурсів


«Утилізація золошлакових відвалів ТЕС»Команда пропонує технологію збагачення недопалу золи для її повторного використання як палива ТЕС. Проєкт вирішує проблему забруднення ґрунтів, атмосфери та підземних вод внаслідок скидання недопалу золи, що не переробляється