Визначено переможців третьої хвилі конкурсу GCIP Ukraine

3-4 червня відбувся фінал третьої хвилі конкурсу інноваційних екологічно-дружніх проєктів GCIP Ukraine.

 

По завершенню тритежневої Бізнес академії GCIP Ukraine, що включала інтерактивні тренінгові сесії, практичні кейси, нетворкінг, зустрічі з менторами та індивідуальні консультації з провідними бізнес-тренерами і успішними практиками, учасники 21 стартап-команди презентували свої проєкти членам жюрі.

Захід проходив у форматі пітчингу, тобто кожна команда мала 10 хвилин на презентацію проєкту, та 5-6 хвилин на сесію запитань та відповідей від членів журі, до якого увійшли представники:

 

  • Network for Global Innovation (NGIN, США)
  • Міжнародного Центру зелених технологій та інвестиційних проектів (IGTIC, Казахстан)
  • Українсько-Данського Енергетичного центру
  • Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ)
  • Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
  • Ради залучення інвестицій при Рівненській ОДА
  • Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Саме вони протягом двох днів оцінювали пітчі команд, шукали баланс між інноваційностю рішення та його аткуальністю, оцінювали шанси проєкту бути втіленим у життя та бізнес-перспективи, що чекають ідею за півроку чи рік.

 

Результати третьої хвилі Акселерації


Національний переможець третьої хвилі програми Акселерації GCIP Ukraine


Проєкт RE-leaf PAPER, на ранніх етапах, був всього лише шкільною ідеєю учня сільської школи, який хотів показати свої здібності в галузі науки всій Україні, а можливо і всьому світу.

 

Будучи членом Малої Академії наук України та маючи можливість працювати в шкільній хімічній лабораторії, разом зі своїм викладачем він створив технологію з високопродуктивного отримання целюлози з опалого листя, як матеріалу для виробництва паперу.

 

Наразі, команді проєкту вдалося розробити спосіб переробки опалого листя з кінцевим виходом волокна у 48%. Унікальність проєкту полягає у застосуванні  термічних та механічних методів обробки сировини у слабколужному середовищі, у результаті чого отримується максимально неушкоджене волокно придатне до конвертингу у папір. Завдяки цьому способу витрачається у 15 разів менше води аніж при виробництві паперу, на 78,32%  скорочуються викиди CO2, і що найважливіше: на 1 тонну паперу витрачається 2,3 тонни листя, замість 17 дерев.


Номінація “Креативний підхід до проблеми раціонального використання ресурсів” 


Проєкт 7 GRAM – еко-устілки для взуття  з перероблених паперових стаканчиків та кавового жмиху. Унікальна запатентована технологія 7 GRAM – це технологія на основі переробки кавових одноразових стаканів та кавових відходів, макухи. Целюлоза, яка виникає в процессі переробки одноразових стаканів має вологопоглинаючи властивості, а також протигрибкові та антибактеріальні властивості, які досягаються за рахунок конопляної тканини і композита 7 GRAM.


Номінація “Жіноче лідерство” 


Перемогу в номінації “Жіноче лідерство” цього року здобув проєкт Atmosphere – інтелектуальний процесор погодних даних, що поєднує сервер обчислення, мережі власних метеостанцій та сторонні метеодані. Напрямки, де можна застосовувати систему різноманітні: від охорони здоров’я, транспортної сфери до відновлювальних джерел енергетики та агросектору. Нині один із фокусів – прогнозування погоди та енергогенерації для сонячних електростанцій.

 

Для прогнозу погоди та енергогенерації сонячних електростанцій Atmosphere збирає метеодані, показники СЕС (телеметрія, втрати тощо), архіви історичних даних. Уся ця інформація аналізується з використанням, зокрема, обчислювальної нейромережі та предиктивної аналітики. Це дозволить формувати, регулярно оновлювати та надавати відповідні прогнози й рекомендації. Система надаватиме локальний прогноз погоди та генерації на 24 години вперед з погодинною корекцією.


Номінація “Циркулярна економіка” 


Перемогу в даній номінації здобула команда розробників унікальної технологій виготовлення біорозкладного харчового пластику з крохмалю оригінального гібриду високоамілозної кукурудзи власної селекції.

 

Дана технологія дозволяє отримати біорозкладний пластик з високоамілозного кукурудзяного крохмалю без процесу молочнокислого бродіння та утворення полілактиду, що суттєво скорочую, здешевлює та спрощує процес, чим відрізнається від класичної технології отримання пластику з крохмальовмісної рослинної сировини.


Номінація “Глобальний вплив на світовий розвиток”  


AgriEYE – це інноваційна система аналізу супутникових даних яка дозволяє зрозуміти всі характеристики поля і оцінити її за всіма сукупними показниками. За допомогою алгоритмів можна зняти асиметрію інформації яка заважає інноваційному розвитку агробізнесу: зрозуміти родючість поля, його історію протягом 20 років, придатність до вирощування певних культур, проаналізувати ризики задушливості і допомогти не витрачати зайві ресурси.

 

Це рішення може використовуватись у смарт фармінгу, менеджменті ресурсів та сталому землеробстві. Технологія динамічна і гнучка що дозволяє користування нею різними контрагентами.


Номінація “Технологічний прорив”


В номінації “Технологічний прорив” перемогу здобули одразу два проєкта:

 

Інноваційна технологія зварювання різнорідних металів, що дозволяє зварювати метали з різною температурою плавлення без попереднього їх алітування. Така технологія не має аналогів та знижує собівартість одного метра зварного шва – до 8 доларів США.

Конвертор низько-потенційної енергії навколишнього середовища в електричну енергію – інноваційне джерело енергії, що не має аналогів. Цей пристрій працює із суворим дотриманням закону збереження енергії і являє собою елементарний електричний генератор, – джерелом живлення для яких є розсіяна енергія навколишнього середовища.


Номінація “Вирішення проблеми утилізації відходів”


Проєкт з утилізації зношених автомобільних шин – повне відокремлення  складових компонент шини (гуми, металокорду, гумо-текстильного корду) у високочастоному електромагнітному полі.

 

Основною перевагою запропонованого способу є те, що після розділення бігової доріжки автошини пристроєм всі її складові зберігають свої фізико-хімічні та механічні властивості. Останнє дозволяє використовувати перероблену сировину за її первинним призначенням – виготовляти нові шини, високоякісні гумотехнічні вироби, композитні сполуки для дорожніх покриттів європейського рівня якості тощо.


Номінація “Соціально-екологічний проєкт”


PILLSMONSTER — вебпортал “медичного дисконту”, на якому аптеки, виробники та дистриб’ютори ліків презентують свій асортимент препаратів строк реалізації яких спливає  (від 12 до 2 місяців). Дана платформа дає можливість кінцевому споживачу отримати якісні та значно дешевші ліки за рахунок дисконту, а також дозволяє зменшити ризики забруднення середовища під час утилізації нереалізованих препаратів.