Заклик до негайного припинення всіх атак на медичні заклади і медичних працівників в Україні

Жахливі атаки на медичні заклади в Україні вбивають і завдають серйозних травм пацієнтам і медичним працівникам, руйнують життєво важливу інфраструктуру охорони здоров’я і змушують тисячі людей відмовитися від медичних послуг, незважаючи на катастрофічні потреби у них.

 

Атакувати найвразливіших – немовлят, дітей, вагітних жінок, тих, хто вже страждає від захворювань, а також медичних працівників, які ризикують власним життям, щоб врятувати життя інших – є актом немислимої жорстокості.

 

В Україні з початку війни зафіксовано 31 атаку на медзаклади і медпрацівників через Систему спостереження ВООЗ за атаками на охорону здоров’я.У 24 атаках пошкоджено або зруйновано заклади охорони здоров’я, у 5 випадках пошкоджено або знищено автомобілі швидкої допомоги.
Очевидно, що система охорони здоров’я в Україні перебуває під значним навантаженням, і її колапс буде катастрофою. Необхідно докласти всіх зусиль, щоб цього не сталося.

 

Медичні працівники і гуманітарні партнери повинні мати можливість безпечно підтримувати та посилювати надання основних медичних послуг, в т.ч. імунізації проти COVID-19 та поліомієліту, а також постачання необхідних ліків для мирного населення України та біженців.

 

Дуже важливо, щоб гуманітарні організації мали безпечний і безперешкодний доступ до УСІХ цивільних осіб, які цього потребують, де б вони не були. ЮНІСЕФ, Фонд народонаселення ООН та ВООЗ співпрацюють із партнерами над розширенням послуг з порятунку життя та підтримки для задоволення нагальних потреб у сфері охорони здоров’я.

 

Медичні працівники і медичні заклади повинні бути захищені від усіх актів насильства та перешкод у наданні свої послуг. Заради медичних працівників та всіх людей в Україні, які потребують доступу до життєво необхідних послуг, які вони надають, атаки на всю медичну та іншу цивільну інфраструктуру повинні зупинитися.

 

Ми закликаємо до негайного припинення вогню, що передбачає безперешкодний доступ, щоб люди, які потребують допомоги, могли отримати доступ до гуманітарної допомоги. Мирне вирішення війни в Україні можливе.