Forbes склав перелік міст України найкращих для ведення бізнесу

 

Як повідомляє видання, рейтинг було зроблено відповідно до індексу порівняння простоти підприємницької діяльності між країнами світу — Ease of Doing Business Index. Критеріями для оцінки міст стали: «Прозорість міської влади», «Ділова активність», «Регіональний Doing Business», «Купівельна спроможність», «Транспортне сполучення», «Безпека», «Освіта», «Сприйняття міст мешканцями», «Міграційна привабливість» та «Екологічна привабливість».

 

Очолив список 38 українських міст Івано-Франківськ, набравши 720 балів з 1000 можливих.

 

На другій позиції опинилася Вінниця, набравши 717 балів. Як відомо у Вінниці розташовано кластер індустріальних парків.

 

Третє місце зайняв Львів — 708 балів. У місті створено IT-кластер, до складу якого входять 200 софтверних компаній з числом співробітників понад 20 тис. осіб.

 

Київ опинився на четвертій позиції. Він набрав 706 балів, хоча всі глобальні компанії починають експансію в Україну зі столиці. Як зазначили в Forbes, жителі міста не задоволені якістю комунальних та інших послуг, а також загальною екологічною ситуацією. Крім того, інноваційний кластер формується повільніше, ніж в інших європейських столицях.

 

У ТОП-10 також увійшли Тернопіль, Ужгород, Дніпро, Хмельницький, Одеса та Харків.

 

Також у Forbes зазначили, що міста-мільйонники потрапили до першої десятки, але жодне з них не увійшло до чільної трійки. Окрім того, звернули увагу на те, що західні регіони частіше пропонують бізнесу прийнятні умови для заснування й сталого розвитку.

 

До того ж виділили обов’язкові складові ділової успішності міста — прозорість міської влади, висока ділова активність та провідні позиції за регіональним індексом Doing Business. Саме ці чинники мають велике значення у рейтингу.