Українські стартапи залучили рекордний обсяг інвестицій у 2020 році

Українські стартапи, незважаючи на пандемію та загальний економічний спад, залучили в минулому році рекордні $571 млн капіталовкладень. Йдеться в першу чергу про венчурні інвестиції в національні технологічні проекти. Про це говориться у звіті компанії AVentures Capital. Левова частка інвестицій в українські фірми надійшла від найбільших транснаціональних компаній, які серед іншого, розробляють, або вже реалізують плани з розміщення в Україні своїх R&D-офісів.

 

У доповіді наголошується, що із загальної суми інвестицій в seed-раунді українські стартапи отримали $42 млн інвестицій, а на етапі раунду А – $119 млн. Розподіл учасників фінансування вітчизняних підприємств виразився наступним чином: в seed-раунді частка іноземних венчурних фондів склала 66%, частка вітчизняного капіталу не перевищила 34%. У раунді А частка закордонних інвесторів досягла 89% від загальної суми.

 

Варто відзначити, що 62% від суми всіх інвестицій в техно-стартапи в минулому році надійшли на рахунки чотирьох компаній: Airslate, GitLab, Creatio та Restream. За даними того ж аналітичного звіту, найбільш швидкозростаючим українським стартапом у 2020 році було визнано Reface.io, цифрові продукти якого тільки за минулий рік були завантажені більше 70 млн разів.

 

 

За матеріалами сайту tech.liga.net