Український стартап виготовлятиме на 3D-принтерах клапани для апаратів штучної вентиляції легенів

               Оригінальний клапан (з маркуванням), та надрукований на 3D принтері. Світлина з Facebook

 

Український стартап Revel Laboratory, що розробляє гаджети та надає послуги з 3D-моделювання та 3D-друку, виршив виготовляти на своїх 3D-принтерах клапани для апаратів штучної вентиляції легенів (АШВЛ). Ці клапани дозволяють приєднувати відразу двох пацієнтів до одного апарату ШВЛ.

 

Засновник компанії Revel Давид Ставницер повідомив, що Revel «скоро отримає технічні характеристики і 3D-моделі необхідних клапанів» для початку виробництва. Також український стартап просить зв’язатися з ними виробників пластика для 3D-друку, які зможуть зробити поставку Nylon P12 (1.75 або 2.85 мм).

 

Ставницер вже зв’язався з італійцем Крістіаном Фракассі, який першим вирішив перепрофілювати свій стартап Isinnova на виготовлення клапанів для лікарень в Італії. Минулого тижня до Фракассі звернувся італійський фізик Массімо Темпореллі, якому і прийшла ідея використати 3D-друк для подолання дифіциту клапанів в Італії після того, як в одній з лікарень клапани закінчились, а постачальник не зміг швидко зробити поставку.

 

Фракассі також зазначив, що виготовлення пластикових клапанів, які важать близько 20 грамів, коштує не більше одного євро.